Kasetka – sposób na przechowywanie cennych rzeczy

Choć powszechnie utarło się, że cenne rzeczy powinno przechowywać się w sejfie, istnieją takie sytuacje, które pozwalają na użycie kasetki. Mając to na uwadze, dzisiejszy artykuł chcemy poświęcić rodzajom kasetek oraz innym informacjom, które z pewnością mogą Wam się przydać. Zachęcamy zatem do lektury.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasetki?

Zanim dokonasz wyboru kasetki, zastanów się, co będziesz w niej przechowywać. Nie da się bowiem ukryć, że od tego dużo zależy. Zupełnie inaczej bowiem przechowuje się biżuterię, a zupełnie inaczej pieniądze, czy cenne dokumenty.

Patrząc na przykłady kasetek, można odnieść wrażenie, że wszystkie są takie same. Jest to jednak złudne twierdzenie, ponieważ różnią się detalami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Jedne bowiem bardziej nadają się do przechowywania pieniędzy, w tym również bilonu, inne zaś do biżuterii. Poniżej zatem przedstawiamy poszczególne możliwości:

 

  • kasetka na pieniądze – można rzec, że jest to podstawowy rodzaj, którego powszechnie się używa. Dlaczego te doskonale sprawdzają się do przechowywania nie tylko banknotów, ale również bilonu? Przede wszystkim dlatego, że posiadają specjalne przegródki, pozwalające posegregować monety. sprawdź je tu – https://www.mebleteo.pl/pl/c/Kasetki-na-pieniadze/90
  • kasetka na biżuterię – ta również wyposażona jest w przegródki, jednak te, w przeciwieństwie do tych na bilon, są wyłożone miękkim materiałem, który chroni cenną zawartość przed uszkodzeniem.
  • kasetka na zegarki – tutaj ważny jest wkład, który podobnie, jak kasetka na biżuterię, posiada miękkie obicie, jednak przegródki są ułożone w podłużne poprzeczki. Można spotkać się również ze specjalnymi poduszeczkami, na których możliwe jest ułożenie cennych zegarków.