Ochroń swoje mienie przed kradzieżą

Odpowiednie zabezpieczenie mienia to podstawa spokoju ducha każdego człowieka. Szczególnie jeśli często wyjeżdża i nie ma komu powierzyć opieki nad domem, czy firmą. O ile przedsiębiorcy zatrudniają firmy ochroniarskie, czy montują alarmy, o tyle w niewielu domach takie praktyki są stosowane. Jak zatem zabezpieczyć garaż, czy pomieszczenie gospodarcze, w którym przechowujemy cenne maszyny i urządzenia? Z pomocą może przyjść kłódka antywłamaniowa. Co to takiego? Którą wybrać? Na te pytania szukaj odpowiedzi w poniższym tekście.

Rodzaje kłódek antywłamaniowych

Jak można się spodziewać, rynek zabezpieczeń antywłamaniowych jest na tyle bogaty, że wybór odpowiedniego zabezpieczenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Dzisiaj odniesiemy się do kłódek antywłamaniowych, o których wspomnieliśmy na początku artykułu. Zaczniemy przede wszystkim od ich rodzajów, bo nie da się ukryć, że tylko odpowiednio dobrane, będą w stanie chronić Wasze włości. Do najpowszechniej używanych należą:

  • kłódka pałąkowa – jest najczęściej spotykanym rodzajem zabezpieczenia. Inaczej nazywana jest kłódką z uchem. Ten rodzaj zabezpieczenia doskonale sprawdza się w magazynach, piwnicach, czy walizkach (najmniejszy rodzaj). Niska cena, możliwość połączenia i zamknięcia praktycznie wszystkiego są niepodważalnymi atutami, które pozwalają jej wygrywać z innymi rozwiązaniami.
  • kłódka trzpieniowa – posiada proste ucho, które jest trudniejsze do sforsowania. Dodatkowo jest o wiele bardziej wytrzymała i sztywna w porównaniu z kłódką pałąkową. Niestety jest również droższa.

Kłódki znajdziesz na https://www.mebleteo.pl/pl/c/Klodki/277